تزریق کورتون در جراحی بینی

تزریق کورتون در جراحی بینی  یکی از راههای از بین رفتن ورم بینی محسوب می شود تا هر چه سریعتر بتوانیم شاهد نتیجه عمل باشیم .در این مقاله دکتر طاهری نیا درباره ی زمان مناسب تزریق کورتون ، زمان اثربخشی و فواصل میان تزریقات مکرر به صورت مختصر توضیح خواهند داد.

چه مواقعی کورتون تزریق می شود؟
1. نوک بینی دارای پوست ضخیم باشد.
2. روند کاهش ورم بینی به صورت مطلوب پیش نرود.
3. عمل ترمیمی باشد.

هنگامی که بعد از جراحی به دلیل تشکیل بافت اسکار در اثر واکنش طبیعی بدن ایجاد شده باشد تزریق کورتون صورت می گیرد معمولاً در خانم ها برای ایجاد شیب ملایم که باعث یکنواختی و زیباتر شدن قوس شود تزریق کورتون از بالاترین نوک بینی کمی پایین تر زده می شود.
افرادی که دارای پوست های ضخیم هستند به دلیل تورم و ایجاد بافت اسکار در این ناحیه در معرض تغییرات پیش بینی نشده قرار دارند تزریق کورتون برای نرم شدن و کاهش تشکیل بافت اسکار کمک به سزایی می کند به شرطی که به صورت درست و اصولی باشد.

غلظت کورتون

محصولی از جنس کورتون است و برای تزریق ازآمپول استفاده می شود و در بازار با غلظت های 10 و 40 موجود است .معمولاً برای بار اول تزریق کورتون با غلظت 10 سی سی می باشد و نحوه تزریق به این صورت است که تریامسینولون را با لیدوکایین برای بی حسی و کاهش درد به نحوی که غلظت در 10 حفظ شود مورد استفاده قرار می گیرد و با سرنگ انسولین 1 تا 2.5 سی سی در ناحیه مورد نظر در عمق پوست تزریق می شود.در صورتی که تزریق بیش از اندازه زده شود باعث نازک شدن پوست یا تغییر رنگ موضعی در محل تزریق می شود و برطرف کردن آن بسیار مشکل است .

 

زمان شروع اثر بخشی تزریق کورتون

بعد از جراحی بینی معمولاً بعد از یک هفته متوجه خواهید شد که چه تغییراتی در بینی شما روی داده است ،در صورت الزام تزریق کورتون 3 تا 6 هفته بعد از عمل بینی صورت می گیرد.
تریامسینولون بعد از تزریق بلافاصله عملکردش را شروع می کند ولی زمان می برد تا نتیجه نهایی با بتوتن مشاهده کرد.

 

فواصل میان تزریقات مکرر

فاصله بین تزریقات مکرر به صورت تقریبی بین 6 تا 8 هفته است و آن هم بر اساس ارزیابی از وضعیت بینی صورت می گیرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *