مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی ، کاشت ابرو ، مراحل کاشت ابرو

قبل از شروع کاشت ابرو در محل موردنظر ماده بی‌حسی تزریق می‌شود و به بیمار نیز آرام‌ بخش داده می‌شود و بنابراین بیمار در حال انجام کاشت ابرو کوچک‌ترین درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. موهایی که قرار است کاشته شوند از پشت سر گرفته می‌شوند. نوع روش گرفتن گرافت مو با مشورت پزشک و بیمار و با توجه به مدل موی بیمار، جنس موها و خواسته‌ی بیمار، انتخاب می‌شود.

گاهی اوقات گرافت‌های مو از پشت گوش و گاهی برای گرفتن موهای نازک‌تر، از موهای پایین پشت سر گرفته می‌شود. در حینی که گرافت‌های مو در زیر میکروسکوپ در حال آماده‌سازی برای کاشت هستند، متخصص کاشت مو محل کاشت موها در ابرو را آماده می‌کند و در این حین زاویه و جهت کاشت مو را به‌دقت تعیین می‌کند. سپس گرافت‌های آماده شده در محل خود در ابرو کاشته می‌شوند. این کار توسط متخصص جراحی زیبایی انجام می‌شود.

چند ساعت بعد از کاشت ابرو طبیعی ، برای بررسی وضعیت موهای کاشته شده، ابروها دوباره چک می‌شود تا این اطمینان حاصل شود که کاشت ابرو دقیقاً مطابق با خواست پزشک و بیمار انجام‌ شده است و حالت ابرو و تراکم موها به‌ صورت مورد انتظار است. تا زمانی که پزشک و بیمار هر دو از نتایج کاشت ابرو رضایت کامل نداشته باشند، پروسه‌ی کاشت ابرو متوقف نخواهد شد. مدت‌زمان کاشت ابرو به تعداد موهای کاشته شده بستگی دارد، اما معمولاً در مرکز کاشت مو در صادقیه در حدود ۴ ساعت طول می‌کشد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بسیاری از بیماران در حین کاشت مو و بعد از آن کاملا احساس راحتی می کنند و روز بعد از کاشت ابرو به کار خود باز می گردند. اما معمولا  پزشکان از بیمار می‌خواهند تا پیش از شروع مجدد فعالیت‌های روزانه دست‌کم ۲۴ ساعت صبر کند و از انجام هر گونه فعالیت جسمی شدید و ورزش دست‌کم به مدت یک هفته خودداری کند تا احتمال خونریزی کاهش یابد و از آسیب‌ دیدگی ناحیه‌های اهداکننده و پذیرنده جلوگیری شود. روز بعد ممکن است پوسته های خونی ریزی در محل کاشت ابرو باشد که شخص می تواند با مرطوب کردن، آنها را از روی پوست جدا کند. این کار باید در روز بعد از کاشت در زیر دوش و سه بار در روز انجام شود و بعد از آن تا مدت یک هفته برای دوبار در روز انجام شود.

بعد از هر بار دوش گرفتن پماد حاوی آنتی بیوتیک باید به ابرو زده شود تا پوسته ها نرم شوند و در شستشوی بعدی به راحتی جدا شوند.  وجود کبودی بعد از کاشت مو معمول است که بعد از یک هفته از بین می رود.

بهبودی

بهبود هر بیمار با توجه به واکنش وی به عمل کاشت ابرو طبیعی متفاوت با دیگری است. ناحیه چشم یکی از ناحیه‌های حساس بدن است و ورم کردن آن دور از انتظار نیست. برخی بیماران تا چند روز پس از جراحی با قرمزی، پف کردن و ورم اطراف چشم مواجه هستند، حال آن که میزان بروز این عوارض در دیگران بسیار ناچیز و حتی کاملاً غیرقابل چشم پوشی است. به طورکلی ریکاوری پس از استفاده این روش درمانی سریع و بدون درد است.

نتایج

نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی است و شما می‌توانید بلافاصله پس از عمل، تفاوت‌های ایجاد شده در ظاهر خود را مشاهده نمایید. به عنوان یک استاندارد برای کاشت ابرو نتایج حاصل از این روش درمانی معمولاً پس از ۱۲ ماه بطور کامل نمایان می‌شود. اما ظاهر مطلوب مورد نظر بیمار پس از عمل در مدت زمان کوتاه تر قابل دستیابی است، اما این فرآیند نیز به چند ماه زمان نیاز دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *