هفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری

بهتر است همان قبل از بارداری ورزش  را آغاز کنید  ورزش های بارداری شامل یوگای بارداری ، پیلاتس بارداری و … می باشد برای حضور در کلاس ورزش بارداری می توانید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید .
تغییرات جنین
این هفته دوره جنینی شروع می شود از حالا تا هفته دیگر تمام اندام های نوزاد شروع به رشد خواهند کرد و بعضی از آنها فعالیت خود را شروع می کنند.این زمانی است که او بیشتر در معرض چیزهایی باید قرار بگیرد که باعث رشد او می شود .اکنون او به اندازه یک دانه خشخاش است و از دو لایه اپی بلاست هیپوبلاست است که تمام اندام و اعضای او را شامل می شود .
جفت ابتدایی نیز از دو لایه تشکیل شده است .سلولهای آن تونلی به دیواره داخلی رحم زده اند تا پایان هفته بعد خون شما بتواند در آن جریان داشته و اکسیبژن و مواد غذایی مورد نیاز جنین را به او برساند.کیسه آمینوتیک جایی است که کودک شما در آن خانه کرده است.مایع آمینوتیک که جنین را احاطه کرده کیسه زرده که تولید سلولهای قرمز خون را بر عهده دارد تا جفت بزرگ شود و این وظیفه را برعهده بگیرد.
تغییرات مادر
وقتی نتیجه مثبت بارداری به دستتان رسید برای اولین بار معاینه بارداری اقدام کنید.شاید به شما بگویند باید تا 8-6 هفته صبر کنید.
اگر دارو مصرف میکنید یا هرگونه مراقبت و مسائل مربوط به بارداری با پزشک مرکز مامایی مشورت کنید.شما باید اسیدفولیک مصرف کنید حدود600 میکرو گرم یا 1 میلی گرم در روز .چون از طریق جفت جنین در معرض هر آنچه مصرف می کنید قرار می گیرد مواظب آنچه می خورید باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =